PL

Polub nas

501 141 079

Atrakcje

4610m

Śnieżka

To najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów (1602 m n.p.m.). Na jej terenie znajduje się wiele atrakcji. Po stronie polskiej turyści mogą zwiedzać m.in. historyczną kaplicę św. Wawrzyńca z 1666 roku oraz Obserwatorium Wysokogórskie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Przebiega przez nią wiele szlaków turystycznych, takich jak czerwony szlak na Przełęcz Okraj oraz czarny do Karpacza przez Śląską Drogę.

250m

Świątynia Wang

Ta średniowieczna świątynia jest jedną z najbardziej popularnych atrakcji Karpacza. Zbudowano ją w XII wieku w nad norweskim jeziorem Vang. Została ona przywieziona do Polski w XIX wieku przez Fryderyka von Redena z Bukowca. Mimo że obecny wygląd świątyni zawiera niewiele elementów z oryginalnej konstrukcji, wciąż można podziwiać w niej rękodzieła lokalnych rzemieślników.

4000m

Kaplica Św. Anny

Figuruje również pod nazwą „Kościółek Źródlany”. Znajduje się na zachodnim zboczu góry Grabowiec. Wielu badaczy uważa, że jest ona najstarszą murowaną budowlą w Polsce. Z kaplicą związana jest legenda głosząca, że po nabraniu w usta wody ze „Źródełka Młodości” oraz siedmiokrotnym przebiegnięciu dookoła kaplicy bez połykania wody, spełni się pomyślane przez nas miłosne życzenie.

3890m

Western City

Kolejna atrakcja cieszącą się dużą popularnością wśród turystów. Można spotkać tu prawdziwe koni, posłuchać muzyki country, wspiąć się nietypowy słup oraz poczuć smak rywalizacji na „strzelnicy indiańskiej”. Całość uzupełniają ogromne połacie łąk położonych blisko gór.

1500m

Miejska Kolej Linowa - na Kopę

Kolej funkcjonuje od 1959 roku. Jej długość wynosi 2229 m. Dzięki niej turystom łatwiej wspiąć się na szczyt Karkonoszy. Nieopodal kolei znajduje się dziki wodospad, który powstał w wyniku spiętrzenia wód rzeki Łomnicy za pomocą zapory przeciwrumoszowej.

250m

Park Wodny "Tropikana"

Znajduje się w pobliskim Hotelu Gołębiewskim. Na turystów czeka tu wiele atrakcji, takich jak: zjeżdżalnie, nowoczesne baseny, jacuzzi, sauny, grota śnieżna i solna.

3530m

Samotnia

Schronisko usytuowane nad Małym Stawem, na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Zaliczane jest do jednych z najstarszych schronisk w Polsce, ponieważ – jak głoszą gminne podania - Samotnia powstała w 1670 roku. Okolica schroniska słynie z malowniczej wysokogórskiej roślinności. Jest to bardzo dobra baza wypadowa dla turystów pragnących poznać najpiękniejsze miejsca w Karkonoszach.

3170m

Schronisko Strzecha Akademicka

Jest to najstarsze schronisko w Karkonoszach. Położone jest na 1258 m n.p.m., na terenie szlaku wiodącego z Karpacza na Śnieżkę. Powstało ono w 1907 roku i od tego czasu sukcesywnie podlegało licznym modernizacjom. Obecnie znajduje się tu 140 miejsc noclegowych.

1090m

Snowtubing

Jest to najstarsze schronisko w Karkonoszach. Położone jest na 1258 m n.p.m., na terenie szlaku wiodącego z Karpacza na Śnieżkę. Powstało ono w 1907 roku i od tego czasu sukcesywnie podlegało licznym modernizacjom. Obecnie znajduje się tu 140 miejsc noclegowych.

1310m

Szkoła górska QUASAR

To ekstremalny park linowy, którego przeszkody znajdują się na drzewach oraz skoczni. Na odwiedzających czeka tu m.in. 25-metrowa ścianka wspinaczkowa z trzema trasami oraz zjazd 250-metrową tyrolką umieszczoną na wysokości 40 metrów.